هجدهمین لایو آموزشی با عنوان “قطب نمای آموزش(18)” با موضوع “چگونه مقاله برای نشریات بین المللی تدوین کنیم؟” برگزار شد

هجدهمین برنامه زنده آموزشی” قطب نمای آموزش” انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران با عنوان چگونه مقاله برای نشریات بین المللی تدوین کنیم؟ برگزار شد.

هجدهمین برنامه زنده آموزشی” قطب نمای آموزش”  انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران در روز سه شنبه مورخ 4 آذرماه 1399 ساعت 20 الی 22 در صفحه اینستاگرام انجمن @ilisa1345 با عنوان  چگونه مقاله برای نشریات بین المللی تدوین کنیم؟  با تدریس  پروفسور علیرضا اسفندیاری مقدم، استاد تمام دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان برگزار شد. این برنامه به منظور یاری رسانی به پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برنامه ریزی شده است.مجری این نشست سرکار خانم دکتر میترا صمیعی ،عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و مسئول کمیته آموزش و عضو هیئت مدیره انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران بود. وی در ابتدای برنامه به معرفی فعالیت های میهمان برنامه در زمینه تدوین مقالات بین المللی ونیز برگزاری کارگاه های آموزشی ایشان در زمینه مقاله نویسی در نشریات ملی و بین المللی در صفحه اینستاگرام شخصی اشان و نیز فضای مجازی ،پرداختند. سپس جناب اقای دکتر اسفندیاری مقدم به ارائه برنامه آموزشی خود پرداختند و نکات بسیار خوب و کاربردی را در زمینه تدوین مقالات علمی در نشریات بین المللی مطرح کردند. ایشان به این نکته اشاره داشتند که برای نوشتن مقاله در نشریات بین المللی و پذیرش در این نشریات، ضروری است پژوهشگران مجموعه مهارت هایی نظیر: مهارت های اطلاع یابی و جستجو در اینترنت ؛ مهارت های فناوری و کار با آنها؛ دانش زبانی عمومی و تخصصی؛ مدیریت زمان؛ توسعه و گسترش مقاله خوانی؛ افزایش خود باوری، خلاقیت و نوآوری های علمی؛ رویت پذیری آثار منتشره در مجلات ملی و بین المللی (نظیر معرفی مقالات چاپ شده در پای امضای خود در ایمیل، معرفی در صفحه اینستاگرام شخصی و…)؛ مطالعه کتاب هایی که در زمینه مبانی نگارش علمی تدوین شده است نظیر مبانی نگارش علمی دکتر یزدان منصوریان ) را در خود تقویت کنند.

در این برنامه حاضرین پرسش های خود را در قالب کامنت ارائه کردند و جناب آقای دکتر اسفندیاری مقدم به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

 

 

آخرین اخبار