برنامه اطلاعات زیست محیطی (اطلاعات سبز) کلید خورد

پس از اعلام آمادگی تعدادی از این گروهها و نهادها اولین جلسه مشترک که بیشتر جنبه معارفه داشت در تاریخ ۲۱/۶/۱۳۹۱ در کتابخانه حسینیه ارشاد  و دومین جلسه که در واقع اولین جلسه رسمی بود در تاریخ دوشنبه ۱۰/۷/۱۳۹۱ در همان محل برگزار گردید.

موضوع برنامه اطلاعات سبز، گسترش و توزیع اطلاعات در حوزه محیط زیست است که تولید آن را انجمنها، نهادها و سازمانهای فعال در حوزه محیط زیست بر عهده دارند. این موسسات در جهت پشتیبانی از زیست پایدار، توسعه پایدار و مراقبت از محیط زیست فعالیتهای مختلفی از جمله برگزاری کارگاهها و سخنرانیها، تدوین کتاب و جزوات آموزشی ، تولید بروشور و کتابچه های راهنما ، گردشهای طبیعتگردی و برنامه های شهری برای آموزش مراقبت از محیط زیست دارند که هر کسی برای دستیابی به هر یک از این اطلاعات باید یکی از این موسسات را بشناسد، و به همین دلیل با وجود کوششهای وسیع و بیشتر داوطلبهای این موسسات، تولیدات آنها را عده معدودی در جامعه می شناسند.

برنامه اطلاعات سبز انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران ، در واقع پیوند دادن کتابخانه ها و نهادهای اطلاع رسانی و این فعالان است تا اطلاعاتی که با این زحمت تولید می شود، در اختیار طیف وسیعتری از مردم قرار اده شود.

تا اینجا چهار انجمن فعال زیست محیطی با نامهای : انجمن طرح سرزمین، پایشگران محیط زیست (پاما) ، موسسه کاوشگران طبیعت دنیا و تعاونی زیست پایدار مانا آمادگی همکاری خود را با برنامه اعلام کرده اند. از سوی مقابل مدیریت کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، کتابخانه حسینیه ارشاد ، خانه کتابدار و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران نیز اعلام کرده اند که توانمندیهای خود را برای پیشبرد برنامه در اختیار خواهند گذاشت. پایگاه خبری لیزنا نیز از پشتیبانان این برنامه است و در رساندن خبرهای برنامه و نیز ایجاد فضایی اختصاصی برای اطلاعات زیست محیطی تلاش خود را خواهد کرد.

قرار است به زودی اولین کارگاهها و سخنرانیها از مجموعه برنامه های مشترک این گروهها و نهادها اعلام شود که از هم اکنون همه عزیزان را به مشارکت هر چه بیشتر در برنامه ها دعوت می نمائیم.

آخرین اخبار