در سومین جلسه هیئت مدیره انجمن در سال جدید مطرح شد: پیگیری مطالبات معیشتی کتابداران

 

* خانم خراسانچی مسئول کمیته روابط عمومی، از آقای اکبری مسئول وب‌سایت انجمن تقاضا کرد تا با نمایش پوسته انتخابی برای وب‌سایت انجمن ویژگی‌ها و مزایای آن را تشریح کند. آقای اکبری ضمن نمایش پوسته انتخابی، در رابطه با بخش‌های مختلف وب‌سایت توضیحاتی را ارائه داد. ایشان عنوان کرد که کار انتقال وب‌سایت حدود یک ماه طول خواهد کشید. اعضای حاضر در جلسه از پوسته جدید استقبال کردند و خواستار شروع کار طراحی وب‌سایت جدید شدند.

* دکتر زره‌ساز گزارشی از مباحث سال گذشته انجمن برای انتقال مالکیت دامنه ها و هاست دو نشریه الکترونیکی شناسه و آی‌بولتن ارائه کرد. ایشان همچنین خواستار پرداخت مبلغ فاکتور هاست شناسه شدند. آقای اکبری ضمن ارائه تحلیل فنی، انتقال مالکیت دامنه‌ها را به انجمن مثبت ارزیابی کرد. ایشان انتقال مالکیت هاست این نشریات را به انجمن خیلی ضروری ندانست با این حال، عنوان کرد که اگر انجمن ظرفیت مناسبی برای هاست خود بوجود آورد می‌توان این انتقال را انجام داد.

* خانم خراسانچی ضمن تقدیر از زحمتی که آقای مسعودی برای رسم نمودار سازمانی انجمن در دوره هفتم کشیده‌اند خواستار تعیین وضعیت فعالیت کمیته‌ها و مسئولان آنها به شکل دقیق‌تری شدند. دکتر حاجی‌زین‌العابدینی هم خواستار تعیین وضعیت کمیته همایش‌ها و افزوده شدن دو نشریه شناسه و آی‌بولتن به این نمودار شدند. آقای مسعودی عنوان کردند که این نمودار برای ارائه به کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم تهیه شده است و می‌توان آن را برای درج در وب‌سایت اصلاح کرد. ایشان همچنین خواستار تعیین اهداف و برنامه‌های کمیته‌ها برای سال جدید شدند. خانم خراسانچی هم خواستار بررسی بیشتر وضعیت کمیته‌ها در جلسه‌ بعدی انجمن شدند. دکتر خسروی نیز خواستار حذف کمیته‌های غیرفعال در دوسال اخیر شد.

* دکتر صمیعی گزارشی از برنامه‌های کمیته آموزش و برنامه اجرا شده قطب‌نمای آموزش با حضور دکتر محمد حسن‌زاده ارائه کردند. ایشان ضمن تشکر از حاضران در این جلسه خواستار مشارکت بیشتر در این برنامه‌ها شدند. همچنین ایشان از بازخورد مثبت حاضران در جلسه گزارشی ارائه کرد و عنوان داشت که این برنامه در هفته‌های بعدی ادامه خواهد داشت. دکتر صمیعی همچنین گزارشی از روند برنامه‌ریزی کارگاه آموزشی نرم‌افزار مکس‌کیودا با همکاری آرموک ارائه کرد.

* دکتر حاجی‌زین‌العابدینی ضمن اشاره به نامه بی‌نام برخی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی به برخی از اساتید رشته، خواستار اتخاذ موضوع انجمن و نامه‌نگاری برای حل مشکلات معیشتی این کتابداران شد. دکتر خسروی ضمن اشاره به اینکه این نامه بدون امضاء و نام بوده و به انجمن هم نوشته نشده خواستار این شد که گزارشی از فعالیت‌های انجمن در بخش صنفی ارائه شود. همچنین از آقای دکتر حاجی‌زین‌العابدینی تقاضا کردند تا پیش‌نویس نامه‌ای برای کمیسیون فرهنگی مجلس آماده کنند. خانم پورحقانی گزارش کوتاهی از فعالیت‌های کمیته صنفی ارائه کردند.

آخرین اخبار