برگزاری نخستین نشست مجازی هیئت مدیره دوره هفتم

نخستین جلسه هیئت مدیره دوره هفتم انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران در سال 1399 با توجه به شرایط دوران کرونا در نرم‌افزار اسکایپ برگزار گردید. موارد زیر در این نشست مجازی مطرح و مورد تصویب قرار گرفت:

 

* دکتر حاجی‌زین‌العابدینی خواستار برنامه‌ریزی برای برگزاری کنگره ششم با توجه به شرایط موجود شد. ایشان تقاضا کرد تا ضمن تعیین تاریخ تقریبی کنگره، برخی از پیش‌نشست‌های کنگره ششم به صورت مجازی برگزار شود. پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد تا کنگره ششم در بهار 1400 برگزار شود و بحث‌ها در رابطه با انتخاب تم کنگره و فراهم کردن سایر مقدمات ادامه پیدا کند.

* دکتر حاجی زین‌العابدینی ضمن اشاره به بحران کرونا تقاضا کرد که مشارکت بیشتری در برنامه‌ریزی‌ها و اجرای برنامه‌های انجمن اصورت بپذیرد و همچنین گزارش فعالیت‌های انجمن در این دوران تهیه و منتشر شود. دکتر خسروی ضمن اشاره به طبیعی بودن سردرگمی اولیه خواستار تعیین موضوعات و پرسش‌های مهم قابل اعتناء در رشته و حرفه با توجه به شرایط کرونائی موجود شد. همچنین ایشان پیشنهاد داد تا اخبار جعلی منتشر شده در این روزها شناسایی و بر روی سایت انجمن معرفی شوند.

* دکتر زره‌ساز خواستار برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست‌های مجازی با صاحب‌نظران رشته و سایر رشته‌های مرتبط به شکل هفتگی و از طریق صفحه اینستگرام انجمن شد. سرکار خانم خراسانچی ضمن استقبال از این پیشنهاد اعلام کرد نیاز است تا موضوعات و افراد شناسایی شوند و برنامه‌ریزی دقیقی دراین زمینه انجام شود.

* دکتر زره‌ساز خواستار معتبر شناختن امضای الکترونیکی صورتجلسات با توجه به شرایط کرونائی شد. مقرر شد از وزارت علوم استعلام شود اگر مشکلی نداشته باشد صورتجلسات به شکل الکترونیکی امضاء شوند.

*سرکار خانم خراسانچی اعلام کرد که با توجه شرایط کرونائی موجود سه کار توسط اعضای کمیته روابط عمومی در زمینه تولید محتوا در حال انجام است: 1- گویا کردن کتاب داستان‌های هزار و یک‌شب، 2- معرفی بازی‌های ایرانی و 3- معرفی کتاب. اعضای حاضر در نشست (از جمله دکتر خسروی، سرکار خانم پاسیار و دکتر صمیعی) ضمن استقبال از این موارد پیشنهاد دادند تا راهنماهای مختلفی برای معرفی منابع خواندنی، پادکست‌ها، صفحات اینستگرامی، منابع تخصصی رشته، پایگاه‌ها و منابع معتبر در زمینه کرونا و سایر منابع اینترنتی تهیه شود. دکتر زره‌ساز اعلام آمادگی کرد تا مشارکت دانشجویان خود را برای به سرانجام رساندن این طرح‌ها جلب کند.

* دکتر امیررضا اصنافی پیشنهاد خود را برای برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین برای اعضای هیئت علمی توسط انجمن ارائه کرد. خانم دکتر صمیعی مسئول کمیته آموزش انجمن اعلام کرد که در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری این دوره‌ها است.

آخرین اخبار