برنامه اطلاعات زيست محيطي (اطلاعات سبز) كليد خورد

19 مهر 1391

پيرو برنامه ريزي اوليه كه در ارديبهشت سال جاري آغاز شد، انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران جلسات متعددي با گروههاي فعال در حوزه زيست محيطي از يك سو و از سوي ديگر با كتابخانه هايي كه مي توانند در اين زمينه همكاري داشته باشند برگزار نمود.

پس از اعلام آمادگي تعدادي از اين گروهها و نهادها اولين جلسه مشترك كه بيشتر جنبه معارفه داشت در تاريخ 21/6/1391 در کتابخانه حسینیه ارشاد  و دومين جلسه كه در واقع اولين جلسه رسمي بود در تاريخ دوشنبه 10/7/1391 در همان محل برگزار گرديد.

موضوع برنامه اطلاعات سبز، گسترش و توزيع اطلاعات در حوزه محيط زيست است كه توليد آن را انجمنها، نهادها و سازمانهاي فعال در حوزه محيط زيست بر عهده دارند. اين موسسات در جهت پشتيباني از زيست پايدار، توسعه پايدار و مراقبت از محيط زيست فعاليتهاي مختلفي از جمله برگزاري كارگاهها و سخنرانيها، تدوين كتاب و جزوات آموزشي ، توليد بروشور و كتابچه هاي راهنما ، گردشهاي طبيعتگردي و برنامه هاي شهري براي آموزش مراقبت از محيط زيست دارند كه هر كسي براي دستيابي به هر يك از اين اطلاعات بايد يكي از اين موسسات را بشناسد، و به همين دليل با وجود كوششهاي وسيع و بيشتر داوطلبهاي اين موسسات، توليدات آنها را عده معدودي در جامعه مي شناسند.

برنامه اطلاعات سبز انجمن كتابداري و اطلاع رساني ايران ، در واقع پيوند دادن كتابخانه ها و نهادهاي اطلاع رساني و اين فعالان است تا اطلاعاتي كه با اين زحمت توليد مي شود، در اختيار طيف وسيعتري از مردم قرار اده شود.

تا اينجا چهار انجمن فعال زيست محيطي با نامهاي : انجمن طرح سرزمين، پايشگران محيط زيست (پاما) ، موسسه كاوشگران طبيعت دنيا و تعاوني زيست پايدار مانا آمادگي همكاري خود را با برنامه اعلام كرده اند. از سوي مقابل مديريت كتابخانه هاي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، كتابخانه حسينيه ارشاد ، خانه كتابدار و انجمن كتابداري و اطلاع رساني ايران نيز اعلام كرده اند كه توانمنديهاي خود را براي پيشبرد برنامه در اختيار خواهند گذاشت. پايگاه خبري ليزنا نيز از پشتيبانان اين برنامه است و در رساندن خبرهاي برنامه و نيز ايجاد فضايي اختصاصي براي اطلاعات زيست محيطي تلاش خود را خواهد كرد.

قرار است به زودي اولين كارگاهها و سخنرانيها از مجموعه برنامه هاي مشترك اين گروهها و نهادها اعلام شود كه از هم اكنون همه عزيزان را به مشاركت هر چه بيشتر در برنامه ها دعوت مي نمائيم.

نظر خود را ارسال کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…