کارگاه «کاربرد واقعیت افزوده در کتابخانه‌ها» برگزار شد

10 تیر 1396 نویسنده :  

کارگاه «تاثیرگذاری فناوری واقعیت افزوده بر بهبود خدمات کتابخانه­‌ای»، به صورت مشترک توسط انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران و کتابخانه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی دوشنبه، 12 تیرماه در اتاق کنفرانس این کتابخانه برگزار شد.

 در این کارگاه، جمعی از کتابداران و دانشجویان رشته علم اطلاعات و دانش شناسی حضور داشتند و پرستو علیخانی، دانشجوی دکتری فناوری اطلاعات در آموزش عالی، دانشگاه شهید بهشتی در زمینه کاربرد واقعیت افزوده در کتابخانه ها مطالبی را بیان کرد. سیر تاثیر فناوری بر انسان (وب 1 تا وب 5)، چگونگی بلوغ یک فناوری (واقعیت افزوده)، چیستی واقعیت افزوده، تفاوت های برجسته با واقعیت مجازی، انواع سیستم های واقعیت افزوده و ابعاد تاثیرگذاری واقعیت افزوده بر خدمات کتابخانه ای از جمله مطالبی بود که در این کارگاه مطرح شد.

 وی بیان داشت که کاربران، اغلب فاقد دانش مورد نیاز و کافی برای استفاده اثربخش از کتابخانه­‌ها هستند و در حجم عظیمی از منابع و اطلاعات در کتابخانه‌­ها غرق می­‌شوند. بسیار مهم است به کاربران کتابخانه‌­ها آموزش بدهیم که چگونه به طور اثربخش از منابع کتابخانه­‌ای استفاده نمایند. باید همواره این سوال را مطرح کرد که با توجه به روند سریع و تکاملی فناوری، اکنون، چه چیزی و چگونه درحال رخ دادن است.

کارگاه با پرسش و پاسخ حاضران به پایان رسید.

نظر خود را ارسال کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…