عنوان اصلی نشست كميته كتابخانه‌های پزشكی تعيين شد

12 مهر 1396

دومين جلسه حضوری كميته كتابخانه‌های پزشكی در روز چهارشنبه پنجم مهر ماه با حضور جناب آقاي دكتر قاسمی، دكتر پناهی، دكتر خسروی، و سميه تمجيد از اعضای كتابداری پزشكی و همچنين سید ابراهیم عمرانی و دكتر رضا بيگلو از اعضای كميته راهبری كنگره متخصصان علوم اطلاعات ساعت چهار تا شش در ايرانداك برگزار شد.

عنوان اصلی نشست كميته كتابخانه‌های پزشكی "بررسی مسايل و چالش‌های آموزش كتابداری پزشكی در ايران" تعيين شد.

همچنین مهم ترين مصوبه اين جلسه تصويب برنامه نشست پانل كتابخانه‌های پزشكي به شرح زير بود:
١. خير مقدم و ارايه گزارشی از روند تشكيل كميته كنابخانه‌های پزشكي و معرفي اعضای پانل و برنامه‌ها
٢. مروری بر روند آموزش كتابداری و اطلاع رسانی پزشكي در سه سال گذشته
٣. رويكردها و چشم انداز آموزش كتابداری پزشكی در سال جاري و آينده


محورهای جلسه پرسش و پاسخ:
- چالش‌های آموزش آكادميك كنابداری پزشكی
- آموزش و توانمند سازی كتابداران شاغل و اساتيد رشته

- تغيير نام رشته
همچنين مقرر شد كليه شركت كنندگان سوال‌های خود را به شكل كتبی طرح كنند و در زمان برگزاری نشست در اختيار اعضای پانل قرار دهند تا پاسخ لازم داده شود. شركت كنندگان مي توانند قبل از نشست سوالات خود را با ايميل نيز ارسال كنند.
همچنين مقرر شد زمان نشست سه ساعته باشد.
ارايه هر يك از مباحث مقدماتی به مدت ده دقيقه خواهد بود. بقيه نشست به گفتگو و مباحثه در خصوص محورهای مورد اشاره اختصاص خواهد يافت.

نظر

  • راضیه حسینوندناصری چهارشنبه, 12 مهر 1396

    بسم الله الرحمن الرحیم
    باسلام و خسته نباشید خدمت اعضای محترم رشته کتابداری و اطلاع رسانی.بنده دانشجوی این رشته هستم و نکاتی را هرچند کم به اطلاعتان برسانم.از شما میخواستم که بیشتر به این رشته بها داده بشه و همچنین به گرایش هاش از جمله کتابدار بالینی و اینکه چرا گرایش علم سنجی که مربوط به رشته ی ما هست درصدد جذب فناوری ها می باشد و اینکه لطفاً سر فصل های این رشته تغییر کند و دروس پزشکی بصورت پایه مطالعه شود چرا که اطلاع رسانی پزشکی است و باید اطلاعاتی پایه داشته باشیم و درخصوص نام این رشته باید عنوان کتابداری حذف شود چراکه فقط قسمت کوچکی از این رشته مربوط به کتابداریست و باید عنوان به اطلاع رسانی پزشکی تغییر کند.باتشکر

نظر خود را ارسال کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…