فراتر از استناد: اهمیت و اعتبار شاخص‌های جدید در سنجش اثر بخشی تحقیقات علمی

10 آذر 1393
نویسنده :  

فراتر از استناد : اهمیت و اعتبار شاخص های جدید در سنجش اثر بخشی تحقیقات علمی

سخنران دکتر احسان محمدی
 
دانشگاه ولور همپتون انگلستان

 آلتمتریکس حوزه پژوهشی نوینی است که هدف آن شناسایی و ارزیابی شاخص های جدید برای سنجش تولیدات علمی با استفاده از داده های موجود در وب اجتماعی است. در این سخنرانی ابتدا درباره اهمیت و ضرورت این رویکرد جدید صحبت می شود. در ادامه نتایج پژوهشهای کمی و کیفی انجام شده در زمینه ارزیابی شاخص های جدید، آلتمتریکس مطالبی ارائه می شود. در انتها پیشنهادهایی در مورد پژوهشها و روندهای آینده در این حوزه مطرح خواهد شد.


دکتر احسان محمدی فارغ التحصیل دوره دکتری PhD دانشگاه ولورهمپتون انگلستان  است که در پایان اکتبر از پایان نامه دکتری خود دفاع کرده است. احسان محمدی    برنده جایزه گارفبلد در سال 2013 میلادی است و سخنرانی ایشان در حوزه Altmetrics   است که روشی نو برای سنجش تولیدات پژوهشی است.  ایشان کارشناسی و  کارشناسی ارشد خود را در ایران به اتمام رسانده و از یاران  نزدیک انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران هستند. انجمن افتخار دارد که سخنرانی دکتر احسان محمدی را تقدیم علاقه مندان نماید.
 دکتر احسان محمدی این سخنرانی را از راه دور و از دانشگاه ولور همپتون ارائه خواهد کرد، لیکن انجمن امکان وبینار کردن آن را در این مرحله نداشت،‌لذا از همه علاقه مندان خواهش میکند که در روز اعلام شده در تالار سخن واقع در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران  حضور بهم رسانند.

نظر خود را ارسال کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…