در نشست چهل و سوم هیئت‌مدیره ششم انجمن چه گذشت؟
  •  دکتر زره‌ساز مسئول کمیته پژوهش گزارشی از روند تدوین اولویت‌های پژوهشی انجمن ارائه کرد. ایشان اعلام کرد که نامه‌ای برای بیش از ۱۶۰ متخصص ارسال و در نتیجه ۵۸ اولویت موضوعی جدید به فهرست اولویت‌های سال گذشته اضافه شد. سیاهه اولویت‌های پژوهشی سال ۱۳۹۷ که شامل اولویت‌های سال گذشته و اولویت‌های جدید است در مرحله بازنگری و ویرایش قرار دارد. این سیاهه برای همکاران هیئت مدیره ایمیل خواهد شد تا در مورد اولویت‌ها نظر بدهند.
  • دکتر اصنافی مسئول کمیته آموزش انجمن سیاهه کارگاه‌های پیشنهادی برای ارائه در سال ۱۳۹۷ را ارائه کرد.
  • دکتر صمیعی مدیر گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی و دبیر کارگروه استاندارد کمیته برنامه‌ریزی انجمن گزارشی را از دومین کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی، که با همکاری انجمن برگزار شده است، ارائه کرد. ایشان از انتشار کتاب مجموعه مقالات این همایش توسط انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد. همچنین عنوان کرد که قرار است سومین کنفرانس کتابخانه دیجیتالی با موضوع فرعی پردازش و سازماندهی اطلاعات و دانش و به صورت بین‌المللی برگزار شود. ایشان خواستار مشارکت و همکاری انجمن در برگزاری این کنفرانس شدند. پس از بحث و بررسی، همکاری انجمن برای مشارکت در برگزاری سومین کنفرانس بین‌المللی کتابخانه دیجیتال دانشگاه علامه به تصویب رسید.
  • خانم خراسانچی مسئول کمیته روابط عمومی از آماده شدن برنامه بزرگداشت پیشکسوتان توسط این کمیته خبر داد و خواستار اظهارنظر اعضای هیئت مدیره شد. نظرات مختلفی توسط اعضای هیئت مدیره ارائه شد. از جمله می‌توان به توجه به چهره‌های کمتر معرفی شده و کتابداران پیشکسوت و همچنین ایجاد امکان گفت‌و‌گو و تبادل نظر با پیشکسوتان در این برنامه‌ها اشاره کرد.
  • خانم خراسانچی پیشنهاد برگزاری جلسه مشترک کمیته‌ها و اعضای هیئت مدیره جهت ارائه گزارش کار سالانه را مطرح کردند. پس از بحث و بررسی مقرر شد این نشست برگزار و خبرهای کمیته‌ها و گزارش کار آنها از طریق کمیته روابط عمومی و وب‌سایت منتشر شود. مقرر شد جلسه مشترک کمیته‌ها با هیئت مدیره جهت ارائه گزارش کار سالانه در روز دوشنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۷ و در محل اندیشگاه کتابخانه ملی برگزار شود.
  • موضوع جلسه مشترک با گروه‌های آموزشی رشته مطرح شد. دکتر زره‌ساز عنوان کرد با توجه به اینکه پنل انجمن و مسائل آن در کنگره چهارم به موضوع ارتباط انجمن با گروه‌های آموزشی می‌پردازد برگزاری این نشست می‌تواند به عنوان پیش‌پنل بسیار سودمند باشد. مقرر شد جلسه مشترک انجمن با گروه‌های آموزشی رشته در سرتاسر کشور در روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه برگزار شود
  • آقای عمرانی گزارشی از فعالیت‌های کمیته صنفی ارائه کردند. ایشان از جلسه خود و جناب آقای مسعودی با آقای دکتر پاکدل در سازمان اداری و امور استخدامی خبر دادند. دکتر پاکدل اعلام آمادگی کرده‌اند که پیشنهادهای انجمن را برای افزودن عنوان رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی در فهرست رشته‌های مجاز برای مشاغل معرفی شده توسط این سازمان و همچنین مشاغل جدید پیشنهادی بررسی و تأیید کنند. پس از بحث و بررسی، مقرر شد دو نامه برای پیگیری مطالبات کتابداران بیمارستان معیری تهیه شود.
  • دکتر خسروی خواستار مشخص شدن برنامه‌های انجمن برای ایفلای مالزی شدند. قرار شد این موضوع در دستور کار جلسه بعد قرار بگیرد.
  • دکتر خسروی خواستار فعال شدن کمیته‌ای برای برگزاری هر چه بهتر و پرشورتر انتخابات هیئت مدیره انجمن در حاشیه چهارمین کنگره شدند.
  • آقای مسعودی گزارشی از روند پیگیری خود برای حل مسائل وب‌سایت انجمن ارائه کردند. ایشان از حل شدن مسائل فنی وب‌سایت و دامنه آن خبر دادند.

نشست در ساعت ۱۹ به پایان رسید.

آخرین اخبار