همایش‌های آینده

englishVS4 جستجو در سایتورود به سایتثبت نامه در سایت

hamayesh

15451

اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی ایران (ادکا) در نظر دارد تا نهمین همایش ملی خود را تحت عنوان ساختارهای شغلی علم اطلاعات و دانش‌شناسی: گذشته، حال و آینده" با همکاری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار نماید. دکتر میترا صمیعی دبیر علمی همایش ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه شغلی و بازطراحی ساختارهای نوین شغلی اعلام کرد که خوشبختانه امسال ادکا با همکاری گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی در نظر دارد تا با توجه به تغییر عنوان رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی ساختارهای نوین شغلی رشته مورد بررسی و تحلیل قرار دهد.دکتر صمیعی از پژوهشگران رشته‌های مختلف دعوت نمود تا مقالات و یافته‌های پژوهشی خود را در محورهای زیر را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند:

محورهای همایش

الف. سیاستگذاری شغلی:

 • خط مشی ها، قوانین و مقررات شغلی
 • نظام های شغلی
 • تدابیر شغلی
 • توسعه برنامه های شغلی
 • نقش های کارآمد
 • فرصت ها و تهدیدهای شغلی

ب. مدیریت شغلی

 • مدیریت استراتژیک
 • مدیریت ریسک (خطر)
 • مدیریت تغییر
 • مدیریت زنجیره تامین
 • مدیریت روابط با مشتری
 • مدیریت دانش
 • مدیریت منابع انسانی
 • خود رهبری در حرفه و شغل

پ.آموزش و اشتغال

 • آموزش های حرفه‌ای رسمی و غیر رسمی
 • آموزش های مهارتی رسمی و غیر رسمی
 • آموزش الکترونیکی (مجازی)
 • آموزش و تغییرات شغلی
 • آموزش های بین رشته ای
 • کارآموزی و اشتغال

ت.کسب وکار و نوآوری شغلی

 • کسب وکار و نوآوری در فرهنگ
 • کسب وکار و نوآوری در اقتصاد
 • کسب وکار و نوآوری در سیاست
 • کسب وکار و نوآوری درجامعه
 • کسب وکار و نوآوری در رسانه ها
 • کسب وکار و نیازهای حرفه ای و شغلی
 • روزآمدی حرفه ای وشغلی
 • مجامع و شبکه های حرفه ای و شغلی
 • کسب و کار وبرند (نمانام) حرفه ای وشغلی
 • ارزش ها و جذابیت های شغلی
 • بازارهای شغلی
 • فرصت های بالقوه حرفه ای و شغلی

تاریخ‌های مهم

 • مهلت ارسال چکیده مقالات: 20 خرداد ماه 1395
 • مهلت ارسال اصل آثار: 20 مرداد ماه 1395
 • اعلام نتایج نهایی پذیرش مقالات: 1 شهریور ماه 1395
 • برگزاری همایش: پنجشنبه 20 آبان ماه 1395

ایمیل دبیرخانه همایش: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وب سایت: hamayesh.uilisa.ir

شماره تلفن: 09198298046- 02129903204

95 3

گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شهید بهشتی پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین همایش ملی خود در اردیبهشت 1394 با عنوان ایمنی در کتابخانه ها و مراکز اطلاعاتی، دومین همایش ملی را به موضوع نشریات علمی کشور اختصاص داده است. دکتر محمدامین عرفان منش عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و دبیر علمی این همایش ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه نشریات علمی در محیط های آکادمیک اعلام نمود علیرغم نقش مهم نشریات تخصصی در ارتباطات علمی و همچنین انتشار صدها نشریه علمی در حوزه های موضوعی مختلف در کشور، تاکنون مطالعات محدودی در خصوص ابعاد مختلف مجلات علمی کشور انجام گرفته است. وی اضافه نمود از آنجا که تمامی افرادی که در محیط های علمی و دانشگاهی مشغول به فعالیت هستند با نشریات علمی به عنوان یکی از مهم ترین منابع اطلاعاتی سر و کار دارند، بررسی جنبه های مختلف این مجلات می تواند حائز اهمیت و راهگشای مشکلات موجود باشد. دکتر عرفان منش از پژوهشگران رشته های مختلف دعوت نمود تا مقالات و یافته های پژوهشی خود در محورهای زیر را به دبیرخانه همایش ارسال نمایند:

-         آسیب شناسی نشریات علمی کشور

-         جایگاه ملی و بین المللی نشریات علمی کشور

-         ارزیابی عملکرد و رتبه بندی نشریات علمی کشور در حوزه های موضوعی مختلف

-         مطالعات استنادی و علم سنجی نشریات علمی کشور

-         فرآیند داوری و همترازخوانی در نشریات علمی

-         وضعیت جاری و آینده پژوهش نشریات علمی کشور

-         اگوهای انتشار و توزیع نشریات علمی

-         عملکرد و روئت نشریات علمی کشور در محیط وب

-         مدیریت نشریات علمی

-         نشریات جعلی و بدون کیفیت

-         مطالعه اعضای هیات تحریریه نشریات علمی

-         نشریات علمی و جنبش دسترسی آزاد

-         اخلاق نگارش، داوری و انتشار در نشریات علمی

-         نشریات علمی و سیاست گذاری های پژوهشی

-         نمایه سازی نشریات علمی کشور در پایگاه های اطلاعاتی و استنادی بین المللی

-         جایگاه نشریات در ارتباطات علمی

-         مسائل حقوقی، قانونی، اخلاقی و اجتماعی نشریات علمی

-         نشریات علمی و کتابخانه ها

-         سامانه های مدیریت الکترونیکی نشریات علمی

-         هوامل موثر بر تاخیر در انتشار نشریات علمی کشور

-         سایر موضوعات مرتبط با نشریات علمی کشور

برنامه زمانی همایش ملی نشریات علمی کشور زیر شرح زیر است:

مهلت ارسال چکیده مقالات: 20 فروردین 1395

اعلام چکیده های پذیرفته شده: 25 فروردین 1395

مهلت ارسال متن کامل مقالات: 1 تیر 1395

زمان برگزاری همایش: 28 مهر 1395

لازم به ذکر است که در جانب همایش ملی نشریات علمی کشور، کارگاه های آموزشی مختلفی برای دست اندرکاران نشریات و همچنین سایر علاقه مندان برگزار خواهد شد. همچنین وب سایت همایش در روزهای آینده راه اندازی شده و اخبار و اطلاعات مربوط را اطلاع رسانی خواهد نمود. علاقه مندان به ارسال چکیده و شرکت در همایش می توانند از طریق کانال های ارتباطی زیر با دبیرخانه همایش در ارتباط باشند:

آدرس دبیرخانه: تهران- دانشگاه شهید بهشتی- کتابخانه مرکزی، مرکز نشر و اسناد دانشگاه شهید بهشتی- بخش دیجیتال

تلفن: 09198298046- 02129903204

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وبسایت: uilisa.ir

 

کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران  (تهران: دومین: 1395)

زمینه اصلی همایش دسترسی آزاد به اطلاعات در حقوق شهروندی

Freedom of Information In Citizen’s Right

دبیر علمی: دکتر فریبرز خسروی               دبیر اجرایی: سید ابراهیم عمرانی

زمان برگزاری: شنبه 15 و یکشنبه 16 آبان 1395

محل برگزاری: کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران


         

 

poster final web

گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، دومین کنفرانس ملی کتابخانه های دیجیتالی را با عنوان" مالکیت فکری" مورخ 4 اسفند 1395 برگزار می کند.  سرکار خانم دکتر میترا صمیعی به عنوان دبیر عملی کنفرانس و سرکار خانم دکتر عصمت مومنی به عنوان دبیر اجرایی کنفرانس منصوب شده‌اند.

بر این اساس این کنفرانس با هدف بررسی چالش ها و مسائل موجود در دسترسی پذیری منابع اطلاعاتی در کتابخانه های دیجیتالی و ارتقاء جایگاه حق مؤلف در کشور و حمایت از مالکیت فکری وفرهنگ سازی در استفاده از آن ، برگزار خواهد شد.صاحبنظران و اندیشمندان مالکیت فکری در کتابخانه های دیجیتالی می توانند اصل مقالات پژوهشی و کاربردی خود را در یکی از محورهای اعلام شده به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

لازم به توضیح است گزارش فعالیت های اجرایی و کاربردی در حوزه های پیاده سازی و بهره گیری از حق مؤلف در کتابخانه های دیجیتالی از امتیاز ویژه ای برای ارائه برخوردار خواهند بود.

مهلت ارسال آثار: 22 آبان 1395

شیوه ارسال آثا و کسب اطلاعات بیشتر: وبگاه کنفرانس www.incdl.ir

 

graduates2

همه جا می خوانیم و می نویسیم و می گوئیم که نظام آموزش عالی ما دچار مسایل و مشکلاتی شده که بازده خوبی ندارد و همه‌ی برآیندها و  نتایج این مجموعه جز به درد نمایش و آمارسازیهای سیاسی تبلیغاتی نمی خورد.همه‌ی مردم و همه‌ی دست اندرکاران از این موضوع رنج می برند و حتی صدمه می بینند. در این مجموعه که نام آموزش عالی به خود گرفته، مجموعه ای از استادان و پژوهشگران، باید بتوانند محصولاتی کیفی  به بازار کار بفرستند. این محصولات یا در قالب دانش آموختگان روانه بازار می شوند و یا بصورت نتایج تحقیقاتی که قرار است مشکلی از مشکلات مردم و مملکت را حل کنند. قرار است مجموعه دانشی کشور با دانش و خلاقیتهای خود اقتصادی دانش بنیان را جایگزین شبکه های دلالی و رانت خواری کنند، و عموم مردم از منافع این تغییرات سود ببرند. لیکن خود این مجموعه یعنی آموزش عالی با مشکلاتی دست به گریبان است که امیدواریم دولتمردان با تدبیر خود امیدها را دوباره در دل مردم زنده کنند.
درمواردی مانند تقبلهای علمی و پایان نامه های نیابتی و پولی، چنان قبح قضایا از بین رفته که تبدیل به طنزهای رادیویی و تلویزیونی شده است. این رویه در میان مدت اعتباری را که عنوان "استاد دانشگاه" در بین مردم داشت را تحت تاثیر قرار می دهد. اعتبار و ارزش مدارکی مانند کارشناسی ارشد و دکتری را زیر سوال می برد و در مجموع اعتبار آموزش عالی ایران را دچار نقصان و کاهش می کند.
 انجمن کتابداری و اطلاع رسانی از بدو تاسیس در سال 1379 تا کنون یکی از دغده های اصلیش کیفیت آموزش علم اطلاعات و دانش شناسی و کتابداری و اطلاع رسانی بوده و هست. بررسی وضعیت آموزشهای  روز رشته  زمانی در مجموعه میزگردهای اموزش کتابداری در سالهای 1384 و 1385 با حضور زنده یاد استاد بزرگمان دکتر عباس حری نمونه ای از دغده های انجمن بوده و هست.
در تنظیم نشستهای "اولین کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران" نیز از اولین نشستهایی که طراحی و نهایتا اجرا شد، مسایل دانشجویان و دانش آموختگان بود. و در ادامه  بحثهای طرح شده در نشست مسایل دانشجویان و فارغ التحصیلان در نخستین کنگره سالانه متخصصین علوم اطلاعات، بحثهایی نیز در حوزه آموزشهای فعلی، مشکلات پایان نامه ها، و مشکلات فارغ التحصیلان در مطبوعات حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی مطرح شد که انجمن بر خود لازم دید که برای چندمین بار به این حوزه وارد شود و از اساتید محترم دعوت به عمل آورد تا در نشست یا نشستهایی این مسایل را با حضور فارغ التحصیلان، مدیران گروههای آموزشی و همکاران حرفه کتابداری و علوم اطلاعات مطرح کند.
از همه اساتید محترم،‌دانشجویان عزیز و فارغ التحصیلان گرامی دعوت می کنیم تا در این نشست حضور یافته و مسایل و نیز راهکارهای خود را مطرح کنند.
این نشست با شرکت اساتیدی از گروههای مختلف آموزشی کشور و با حضوررئیس شورای برنامه ریزی علم اطلاعات و دانش شناسی جناب آقای دکتر فرج پهلو در روز یازدهم اسفند 1394 در تالار سخن پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برگزار خواهد شد:
دکتر نجلا حریری از واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رحمت الله فتاحی از دانشاه فردوسی مشهد، دکتر محمد حسن زاده از دانشگاه تربیت مدرس،‌دکتر عبدالرضا نوروزی چاکلی از دانشگاه شاهد، دکتر داریوش علیمحمدی از دانشگاه خوارزمی، دکتر سعید رضایی شریف آبادی از دانشگاه الزهرا دکتر فرج پهلو را در این میزگرد همراهی می کنند.
از حضور همه اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان در این نشست استقبال می کنیم و از هم اکنون اعلام می کنیم که در صورت لزوم این نشستها را ادامه خواهیم داد تا بتوانیم به نتایج مثبتی برسیم.

حال که مشکل سیستمی است،‌ دست کم آن مقداری که با همدلی و همراهی و همکاری افراد (اساتید و دانشجویان) می تواند حل شود را در دستور کار بگذاریم.

زیر مجموعه ها

IMAGE
نهمین همایش ملی ادکا"ساختارهای شغلی‌ علم اطلاعات و دانش شناسی: گذشته، حال و آینده"
چهارشنبه, 06 مرداد 1395
اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی ایران (ادکا) در نظر دارد... ادامه مطلب...
IMAGE
همایش ملی نشریات علمی کشور
چهارشنبه, 06 مرداد 1395
گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شهید بهشتی پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین... ادامه مطلب...
IMAGE
دومین کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی: مالکیت فکری
یکشنبه, 20 تیر 1395
گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری انجمن کتابداری و... ادامه مطلب...
IMAGE
دوره دوم کارگاه "داستان نویسی"
شنبه, 13 آذر 1395
انجمن علمی کتابداری شاخه گیلان برگزار میکند: کارگاه «داستان نویسی»دوره دوم،... ادامه مطلب...
IMAGE
کارگاه قواعد استاندارد یک نگارش علمی
شنبه, 13 آذر 1395
انجمن علمی کتابداری شاخه گیلان برگزار میکند: کارگاه «قواعد استاندارد یک نگارش... ادامه مطلب...
IMAGE
وبینار داده های بزرگ در کتابخانه ها
پنج شنبه, 25 شهریور 1395
به گزارش کمیته آموزش انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، وبینار وبینار داده... ادامه مطلب...

         

...به ما بپیوندید

banner telgram

نماد اعتماد الکترونیکی

تبلیغات

Welcome to 1:1 replica rolex swiss replica watches uk store! We have best quality replica watches as fake rolex,breitling,omega,cartier sale at best replica watches cheap price.Replica watches are watches designed to look exactly like the originals. They are not cheap imitations, rolex replica watches but genuine replicas of the original products.
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران