+ آخرین اخبار

englishVS4 جستجو در سایتورود به سایتثبت نامه در سایت

فرایند تدوین اولویت‌های پژوهشی علم اطلاعات و دانش‌شناسی توسط انجمن کتابداری کلید خورد

دکتر محمد زره‌ساز عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و مسئول کمیته پژوهش انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران از آغاز فرایند تدوین اولویت‌های پژوهشی حوزه‌های تخصصی رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی در این انجمن خبر داد.

وی عنوان کرد که فرایند تدوین اولویت‌های پژوهشی با مشورت و نظرخواهی از متخصصان حوزه‌های موضوعی انجام می‌شود. بر این اساس و با همت همکاران کمیته پژوهش، متخصصان 13 حوزه‌ موضوعی (شامل مطالعات نظری و فلسفه اطلاعات، مدیریت مجموعه و خدمات کتابخانه‌ای، فناوری‌های کتابخانه‌ای، بازیابی اطلاعات، کتابخانه دیجیتال، مدیریت اطلاعات و دانش، علم‌سنجی، سواد اطلاعاتی، سازماندهی اطلاعات، تعامل انسان با رایانه، رفتار اطلاعاتی، آرشیو و منابع خطی) شناسایی شدند. ملاک انتخاب این متخصصان، بررسی آثار و فعالیت‌های علمی آنها در حوزه‌های تخصصی بوده است. البته ممکن است نام افرادی ناخواسته در این سیاهه جاافتاده باشد که ان شاءالله در برنامه‌های آتی کمیته (از جمله تدوین اولویت‌های پژوهشی در سال‌های آتی، تدوین پایگاه متخصصان و تشکیل کارگروه‌های تخصصی رشته) جبران خواهد شد.

زره­ساز همچنین بیان کرد که به زودی از ایمیل کمیته پژوهش انجمن، حدود 180 نامه به پست الکترونیکی بیش از 150 متخصص در حوزه‌های تخصصی رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی ارسال می‌شود و از آنها تقاضا می‌گردد تا در رابطه با اولویت‌های پژوهشی حوزه‌های تخصصی خود اظهارنظر کنند. پس از دریافت نظرات متخصصان، پاسخ‌ها در کمیته پژوهش و هیئت مدیره انجمن بررسی و اولویت‌های پژوهشی حوزه‌های تخصصی علم اطلاعات و دانش‌شناسی از طریق وب‌سایت انجمن اعلام خواهد شد.  انجمن در نظر دارد که در برنامه‌های آتی خود از انجام پژوهش‌ها بر اساس اولویت‌های اعلام شده و انتشار یافته‌های آنها پشتیبانی کند و با اعطای جوایز ملی از آثار برگزیده تقدیر کند.

 وی در پایان از جامعه متخصصان رشته تقاضا کرد که انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران را در این فرایند کمک کنند تا ان شالله امکان احصاء و انتشار سیاهه اولویت‌های حوزه علم اطلاعات و دانش‌شناسی با موفقیت به انجام برسد. 

دیدگاه‌ها   

نازیلا معتمدی
+1 #1 نازیلا معتمدی 1395-10-29 07:49
با سلام
اینجانب کارشناس ارشد رشته کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال ، فارغ التحصیل 93 می باشم . عنوان پایان نامه ام "بررسی ویژگیهای کتابشناختی کتاب های امانت نرفته کتابخانه های عمومی شهر تهران وابسته به نهاد کتابخانه های عمومی کشور " بوده است . با توجه به پژوهش انجام شده در این زمینه نیاز وافری به بررسی های بیشتر در این حوزه احساس می شود . برای همکاری در این زمینه آمادگی خود را اعلام می دارم
با تشکر فراوان
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
IMAGE
نهمین همایش ملی ادکا"ساختارهای شغلی‌ علم اطلاعات و دانش شناسی: گذشته، حال و آینده"
چهارشنبه, 06 مرداد 1395
اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علم اطلاعات و دانش شناسی ایران (ادکا) در نظر دارد... ادامه مطلب...
IMAGE
همایش ملی نشریات علمی کشور
چهارشنبه, 06 مرداد 1395
گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شهید بهشتی پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین... ادامه مطلب...
IMAGE
دومین کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی: مالکیت فکری
یکشنبه, 20 تیر 1395
گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری انجمن کتابداری و... ادامه مطلب...
IMAGE
دوره دوم کارگاه "داستان نویسی"
شنبه, 13 آذر 1395
انجمن علمی کتابداری شاخه گیلان برگزار میکند: کارگاه «داستان نویسی»دوره دوم،... ادامه مطلب...
IMAGE
کارگاه قواعد استاندارد یک نگارش علمی
شنبه, 13 آذر 1395
انجمن علمی کتابداری شاخه گیلان برگزار میکند: کارگاه «قواعد استاندارد یک نگارش... ادامه مطلب...
IMAGE
وبینار داده های بزرگ در کتابخانه ها
پنج شنبه, 25 شهریور 1395
به گزارش کمیته آموزش انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، وبینار وبینار داده... ادامه مطلب...

صفحه اصلی

درباره انجمن

کمیته های انجمن

عضویت در انجمن

شاخه های استانی

انتشارات انجمن

پایگاه های اطلاعاتی

رویدادهای انجمن

پیوندهای مفید

کنگره سالانه

         

...به ما بپیوندید

banner telgram

نماد اعتماد الکترونیکی

تبلیغات

Welcome to 1:1 replica rolex swiss replica watches uk store! We have best quality replica watches as fake rolex,breitling,omega,cartier sale at best replica watches cheap price.Replica watches are watches designed to look exactly like the originals. They are not cheap imitations, rolex replica watches but genuine replicas of the original products.
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران