همایش‌ها

نخستين همايش تعالي آموزش علم اطلاعات و دانش‌شناسي ايران، روز شنبه 17 اسفند ماه 1392 از ساعت 9 تا 12 در تالار اجتماعات كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، با همکاری کمیته برنامه‌ريزي و ارزشيابي و كميته آموزش انجمن و با حمايت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برگزار خواهد شد. در اين همايش گروه‌هاي آموزشي علم اطلاعات و دانش‌شناسي از سراسر كشور كه در فرآيند ارزيابي انجمن شركت كرده‌ و اطلاعات خود را در خصوص شاخص‌ها و معيارهاي انجمن ارائه نموده‌اند مورد تقدير قرار خواهند گرفت. شركت افراد در همايش براي اعضاي انجمن علمي كتابداري و اطلاع‌رساني، اعضاي هيئت علمي و دانشجويان علم اطلاعات و دانش‌شناسي آزاد است.

تقدير از اهتمام‌كنندگان به تعالي در حوزه آموزش علم اطلاعات و دانش‌شناسي

انجمن علمي كتابداري و اطلاع‌رساني ايران در نخستين همايش تعالي آموزش علم اطلاعات و دانش‌شناسي در ايران، از گروه‌هاي آموزشي علم اطلاعات و دانش‌شناسي (كتابداري و اطلاع‌رساني) كه اهتمام ويژه به امر كيفيت و تعالي در آموزش داشته‌اند تقدير به عمل مي‌آورد.

نخستین کنفرانس کتابخانه های دیجیتال فردا 9 بهمن ماه 1392

برای مشاهده برنامه کنفرانس

ثبت نام اولين كنفرانس ملي كتابخانه ديجيتالي تا پنجم دي تمديد شده است. علاقه مندان مي توانند جهت ثبت نام در كنفرانس و يا كسب اطلاعات بیشتر به وبگاه کنفرانس مراجعه فرمایید.

به اطلاع کلیه کتابداران میرساند، با توجه به برگزاری همایش ملی هر کتابخانه یک رصدخانه، کتاب چکیده مقالات این همایش به زودی از طریق همین سایت منتشر خواهد شد.

منبع : لیزنا

چهارشنبه, 04 بهمن 1391 ساعت 08:04

همایش ملی «هر کتابخانه یک رصدخانه» توسط انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران با همکاری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و سازمان اسناد و کتابخانه ملی روز سه شنبه سوم بهمن، در سالن همایش های بین المللی کتابخانه ملی برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار لیزنا، این همایش با سخنان رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران و ارائه مقالاتی از سوی حميد‌رضا جمالي مهموئي، دبير علمي همايش، سيدابراهيم عمراني، سرپرست مركز اطلاعات و مدارك علمي ايران و دكتر مهدي عليپور حافظي، استاديار پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، دکتر باربارا تیلت و آرنولد هیرشون در بخش صبح، برگزار شد.

نظر به استقبال متقاضيان جهت ثبت نام در همايش ملي يك كتابخانه يك رصدخانه،‌ به اطلاع ميرساند مهلت ثبت نام در اين همايش تا پايان روز يكشنبه اول بهمن 1391 تمديد شده است. لذا متقاضيان مي توانند در تا تاريخ مذكور نسبت به ثبت نام خود با مبلغ قبلا اعلام شده اقدام نمايند.

محورهای همایش: 
  • خدمات نوين و مخاطبان جديد
  • نيازهاي تخصصي انساني و مهارتي
  • نيازهاي ابزاري، نرم­افزاري و سيستمي
  • فرآيندها و سيستم­هاي مديريتي
  • ارزیابی کتابخانه‌ها در فضای جدید
  • مطالعه نمونه‌های موفق

اقتصاد کتابخانه ها

با حضور:
دکتر حسین راغفر، دکتر فهمیه باب الحوائجی
دکتر جیران خوانساری، فرامرز مسعودی

انجمن علمي كتابداري ايران، درصدد برگزاري همايش تخصصي اقتصاد كتابخانه ها توسط اساتيد محترم

آقاي فرامرز مسعودي در حوزه زنجيره تامين در كتابخانه ها و مراكز اطلاع رساني

آقاي سيد ابراهيم عمراني، در حوزه اقتصاد منابع الكترونيكي

گسترش روزافزون اطلاعات در شبكة اينترنت و سادگي بارگذاري انواع داده‌ها بر وب، جهان را با شكل جديدي از توليد، انتشار و مصرف اطلاعات مواجه كرده است. تغيير جايگاه آحاد جامعه از مصرف‌كنندة صرف اطلاعات به مولّد و ناشر اطلاعات و فارغ از سازوكارهاي مرسوم، سبب ساز روابطي جديد در عرصة ارتباطات اجتماعي و فرهنگ شده است. از سويی حجم داده‌ها و چرخة عمر اطلاعات موجود در وب موجب شده كه «حفظ»، «ذخيره‌سازي»، «امنيت»، «پالايش» و «اشاعة» آنها در زمرة مسائل پژوهشي مطرح در حوزه‌هاي علمي و نيز تحقيق و توسعة شركتها قرار گيرد و از ديگر سو حفظ و دسترسي پايدار به اطلاعات موجود در محيط وب، كه خود جزئي از ميراث فكري ملتها محسوب مي‌شود، دغدغة سازمانهاي متولي حفظ و اشاعة ميراث فكري ملّي، به ويژه كتابخانه‌هاي ملّي است.

صفحه 1 از 2

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…