اعلام جوایز ملی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران با تاکید بر نوآوریها و خلاقیتهای حرفه ای، نظری و پژوهشی

10 مرداد 1395
نویسنده :  

تشویق و ترغیب تلاشگرانی که از طریق پژوهشهای علمی و دانشگاهی و یا نوآوریها و خلاقیتهای حرفهای و کاربردی دستآوردهای جدیدی به سرمایههای یک حرفه در کشور می افزایند و مرتبه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مردم را ارتقا می‌بخشند، از مهمترین وظایف جامعه است.

 

انجمنهای علمی نیز به عنوان نهادهای علمی و پیشرو، می‌کوشند از راه‌های گوناگون و از جمله اعطای جوایز علمی به اعضای جامعه حرفهای و دانشگاهی حوزه خود، آن‌ها را برای انجام پژوهش‌های اصیل و کارهای خلاقانه و ‌نوآورانه، ترغیب نمایند. انجمن علمی کتابداری و اطلاعرسانی ایران نیز با اتخاذ همین رویکرد، از نخستین کنگره حرفهای خود، اعطای جوایز ملی به آثار نو و خلاقانه را در دستور کار قرار داد و اینک با تدوین و تصویب نظام‌نامهاعطای جوایز ملی انجمن این فرایند را رسمیت می بخشد.

انجمن با انتشار نظامنامه اعطای جوایز ملی همه متخصصان، پژوهشگران و علاقه مندان را دعوت به ارسال آثار خود می نماید. فراخوان رسمی به زودی منتشر خواهد شد و بنا بر امکانات موجود و مذاکرات شورای سیاستگزاری جایزه، پیش بینی می شود که در سال 1395 برای سه جایزه حرفه ای، ‌نظری،‌ و آرشیو فراخوان منتشر شود و هر ساله و بر اساس تحقیقات و کارهای نوآورانه و خلاق و امکانات انجمن جوایز دیگری نیز اعلام خواهد شد.

کمیته پژوهش در حال مطالعه روی اولویتهای پژوهشی انجمن است و در آینده نزدیک جایزه ای نیز برای کار روی اولیویتهای پژوهشی انجمن اعلام خواهد شد که احتمالا به کنگره دوم نخواهد رسیید و در کنگره سوم  این جایزه در صورتیکه کار برجسته ای به دستمان برسد اعطا خواهد شد.

نظر خود را ارسال کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…