دومين مجمع عمومي انجمن كتابداري و اطلاع‌رساني شاخه گيلان و كارگاه آموزشي وب 2برگزار شد

03 تیر 1391

یک سال پس از برگزاری اولین مجمع عمومی و انتخابات شاخه گیلان، انجمن کتابداری و اطلاع رسانی اين شاخه دومین مجمع عمومی خود را در تاريخ 1/4/91 با ارائه گزارش فعالیت یکساله انجمن و دعوت از کتابداران گیلان برای حضور و مشارکت بیشتر در فعالیت ها به انجام رساند. هم‌چنين در كنار اين مجمع، كارگاه آموزشي وب 2 نيز با تدريس دكتر اصنافي و خانم پاكدامن برگزار گرديد.

 

دومین مجمع عمومی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه گیلان با حضور آقای دکتر امیررضا اصنافی مسئول كميته همايش‌هاي انجمن كتابداري و اطلاع رساني ايران، خانم مریم پاکدامن كارشناس ارشد كتابداري و اطلاع رساني و خانم مریم اسدی مسئول کمیته روابط عمومی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، اعضای هیات مدیره، مسئولین کمیته‌ها و جمعی از جامعه ی کتابداری و اطلاع رسانی گیلان برگزار گردید. در ابتدای این مجمع، آقای حسن عباس پور رییس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه گیلان به ارایه گزارشی از فعالیت های یکساله انجمن گيلان پرداختند. از جمله مهمترین موارد ذکر شده توسط ایشان می توان به برگزاری 3 کارگاه آموزشی، تهیه شناسنامه کتابداران وکتابخانه‌های استان، تهیه طرح‌های پژوهشی و ...پرداخت. وی افراد جامعه ی کتابداری گیلان را به همکاری و تعامل بیشتر با انجمن فراخواند. سپس تیزری از فعالیت‌های انجمن گیلان که در قالب تصویر به نمایش درآمد كه مورد توجه حاضرین قرار گرفت. سپس خانم مریم اسدی به ارایه سخنرانی خود با عنوان : نقش انجمن های علمی به عنوان ديده بان حرفه پرداختند. ایشان در سخنراني خود به این نکته اشاره داشتند که انجمن‌های علمی به عنوان دیده بان می‌توانند در هر رشته عمل کنند.

 

سپس آقاي بزرگ ضيابري خزانه دار و خانم كريمي بازرس انجمن شاخه گیلان هر یک به ارایه گزارش کوتاهی از حوزه ی کاری خود پرداخته و در پایان نیز دکتر اصنافی، خانم اسدی، رییس و مسئولین کمیته‌های انجمن گیلان به بیان نظرات خود پرداخته و بر همکاری دوسویه و متقابل اعضا با انجمن تاکید کرده و در جلسه ي پرسش و پاسخ به سوالات مدعوين پاسخ گفتند.

 

همچنين قبل از برگزاري اين مجمع، کارگاه آموزشی وب 2 برای کتابداران با تدریس دکتر امیررضا اصنافی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و خانم مریم پاکدامن، کارشناس ارشد کتابداری و اطلاع رسانی، کتابدار پژوهشگاه بین المللی مهندسی زلزله و زلزله شناسی و مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی، از ساعت 14 عصر با شرکت 28 نفر از کتابداران و علاقه مندان در محل سالن کنفرانس دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت برگزار گردید. در این کارگاه مدرسین به مفهوم اطلاعات پرداخته و چرخه ی اطلاعات را تشریح نمودند همچنین حالتهای مختلف اطلاعات از نظرگاه خود را به مثابه جامد، مایع و گاز را توضیح داده و کتابداران را به منزله ی پلی بین منابع اطلاعاتی و نیاز اطلاعاتی مراجعان دانستند؛ ایشان کتابخانه های امروزی را با کتابخانه های چند دهه پیش قابل مقایسه ندانسته و ابراز داشتند که با ورود فناوری های جدید به کتابخانه ها، آن‌ها نهادهایی کاربرمدار شده اند و در انتخاب و دسترسی به منابع اطلاعاتی انعطاف پذیری بیشتری به وجود آمده است. وب 2 ، تاریخچه، ویژگی ها تفاوت های وب 1 و 2 ، ابزارهای وب 2 به تفکیک، کتابخانه 2 و مفاهیم آن از سایر مباحث مطرح شده در این کارگاه بود. همچنین مدرسین به طور عملی چندین سایت را که از فناوری های وب 2 بهره می برند را به کاربران معرفی و مشخصات و ویژگی‌های آن‌ها را تشریح نمودند.

نظر خود را ارسال کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…