مطالب مطرح شده در جلسه «تدوین استاندارد بازاریابی و روابط عمومی برای کتابخانه‌های عمومی ایران»

11 تیر 1397 نویسنده :  

اولین نشست «تدوین استاندارد بازاریابی و روابط عمومی برای کتابخانه‌های عمومی ایران» روز چهارشنبه 6 تیر 1397 در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برگزار شد.

موضوع اين جلسه بررسي روند انجام كار تدوين استاندارد بازاریابی و روابط عمومی در مرحله مرور پيشينه‌ها و شناسايي و استخراج گزاره‌ها يا بندهاي استاندارد بازاریابی و روابط عمومی بود.

در ابتدا دكتر رضا بگلو توضیحاتی مقدماتی و کلی درباره تدوین استانداردهای هفتگانه انجمن و بویژه استاندارد بازاریابی و روابط عمومی ارائه کرد. همچنین، شیوه تدوین استاندارد، منابع، گزاره‌ها و متغیرهای به‌دست آمده از مطالعه متون (با تأکید بر استانداردهای موجود) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سپس خانم دکتر ناصری دیدگاه خود را درباره رویکردها و استراتژی‌های نوین و کاربست آنها در این استاندارد دیدگاه خود را مطرح کردند. در ادامه خانم دکتر صمیعی به لزوم استفاده از پایان‌نامه‌ها و بهره‌گیری از برنامه‌های کتابخانه‌ها از جمله ملی و ملک اشاره کردند.

در ادامه دکتر مریم اسدی به ضرورت توجه به استاندارد کتابخانه‌های دانشگاهی (ACRL) و نا آشنابودن کتابداران با ابزارها، استراتژی‌ها و مفاهیم بازاریابی در کتابخانه‌های عمومی تأکید کردند. دیدگاه خانم دکتر آخشیک نیز بر بررسی به‌روش‌ها و دیدگاه مدیران کتابخانه‌های عمومی تکیه داشت. دیدگاه آقای مقیمی بر نگاه کسب‌وکارمحور از جمله کسب‌وکارهای اینترنتی استوار بود. آقای دکتر نوروزی نیز بر ضرورت نگاه ترتیبی در گزاره‌ها، و دید ملی بر تدوین این استاندارد اشاره داشتند.

آقای مسعودی نیز بر ضرورت تولید گزاره‌ها در ادامه این کار، بررسی دقیق‌تر گزاره‌ها توسط مشاوران این استاندارد، و توجه به مخاطب فرضی (با معدل قابل تصور در کتابخانه‌ها در ایران) تأکید داشتند.

در پايان جلسه مقرر شد بررسی دقيق و مفصل گزاره‌ها توسط مشاوران و تقسیم کار برای بررسی دقیق‌تر برای تدوین استاندارد توسط دبیر این گزارش و همکاری مشاوران در این زمینه در ادامه انجام شود.

نظر خود را ارسال کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…