نخستین نشست از سلسله سخنرانی‌هایی به یاد توران میرهادی 27 شهریور برگزار می‌شود.

منتشرشده در اخبار انجمن

سخنـرانی علـــمی کاربرد سواد دیداری در بهبود بهره‌گیری از سواد اطلاعاتی توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برگزار می‌شود.

منتشرشده در اخبار مرتبط

فراتر از استناد : اهمیت و اعتبار شاخص های جدید در سنجش اثر بخشی تحقیقات علمی

سخنران دکتر احسان محمدی
 
دانشگاه ولور همپتون انگلستان

 آلتمتریکس حوزه پژوهشی نوینی است که هدف آن شناسایی و ارزیابی شاخص های جدید برای سنجش تولیدات علمی با استفاده از داده های موجود در وب اجتماعی است. در این سخنرانی ابتدا درباره اهمیت و ضرورت این رویکرد جدید صحبت می شود. در ادامه نتایج پژوهشهای کمی و کیفی انجام شده در زمینه ارزیابی شاخص های جدید، آلتمتریکس مطالبی ارائه می شود. در انتها پیشنهادهایی در مورد پژوهشها و روندهای آینده در این حوزه مطرح خواهد شد.

منتشرشده در اخبار انجمن

هم ­اندیشی «تغییر ساختار کتابخانه‌­های عمومی کشور» سه شنبه 16 مهر به همت کمیته کتابخانه های عمومی انجمن علمی کتابداری و طلاع ­رسانی ایران و با حضور مسئولان نهاد کتابخانه های عمومی کشور و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط‌ عمومي انجمن، هم­ اندیشی تغییر ساختار کتابخانه­ های عمومی کشور، توسط کمیته کتابخانه های عمومی انجمن علمی کتابداری و طلاع ­رسانی ایران، سه شنبه 16 مهر 1392 با حضور جمعی از صاحب‌نظران از ساعت 17:15 تا 19:45 در مؤسسه خانه کتاب برگزار می­‌شود.

منتشرشده در اخبار انجمن

به اطلاع كليه علاقه مندان ميرساند، فيلم سخنراني مايك تلوال كه در مجمع عمومي انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران در روز چهارشنبه 28 فروردین كه در كتابخانه عمومی حسينيه ارشاد برگزار گرديد اين از پايگاه منتشر شده است. لازم به ذكر است فیلم زیر مصاحبه مایک تلوال است که توسط سید ابراهیم عمرانی و احسان محمدی به فارسی برگردانده شده است.

منتشرشده در اخبار انجمن

منبع : لیزنا

یکشنبه, 24 دی 1391 ساعت 13:21

آرنولد هيرشون، كتابدار و رئيس كتابخانه دانشگاه كيس وسترن ريزرو، و رئيس سابق نلي نت، در همايش ملي «هر كتابخانه يك رصد خانه» بصورت آفلاين سخنراني خواهد داشت.

 سید ابراهيم عمراني، مسئول ارتباطات بين المللي همايش ملي هر كتابخانه يك رصد خانه، در گفتگو با ليزنا با اعلام این خبر گفت: آرنولد هيرشون، كتابدار و رئيس كتابخانه دانشگاه كيس وسترن ريزرو، و رئيس سابق نلي نت، در همايش بصورت آفلاين سخنراني خواهد داشت. موضوع سخنراني آرنولد هيرشون مهارتها و توانمنديهاي كتابداران امروز با عنوان « کتابداران و کتابخانه ها: رهیافتی راهبردی و سریع برای سازگار شدن با انتظارات تازه» است.

منتشرشده در اخبار انجمن

سخنرانی علمی به مناسبت هفته علم با شعار علم در خدمت صلح و توسعه در عصر كتابخانه هاي مجازي : چرا بايد كتاب به كتابخانه ها اهدا كرد؟

منتشرشده در اخبار انجمن

اولین نشست از مجموعه برنامه های باشگاه اطلاعات سبز با عنوان "انسان جزئی از طبیعت" با یک سخنرانی با عنوان " صلح با طبیعت" و یک برنامه جنبی در 15 آبان آغاز و با کارگاهی با عنوان "آشنایی با شیوه های زندگی سبز" در روز پنجشنبه 18 آبان و یک گردش زیست محیطی در یکی از روستاهای کوهستانی البرز مرکزی در روز جمعه 19 آبان ادامه خواهد یافت.

منتشرشده در اخبار وب‌گاه

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…