گراميداشت بيست و يكمين "هفته كتاب" در ايران

03 آبان 1392

به نام خداوند لوح و قلم

بيانيه انجمن كتابداري و اطلاع رساني ايران

به مناسبت گراميداشت بيست و يكمين "هفته كتاب" در ايران

 

بيست و يكمين "هفته كتاب" جمهوري اسلامي ايران با شعار " كتاب آينه فرهنگ و فرزانگي" با مراسم و آئين هاي ويژه در سراسر ميهن كهنسال و بزرگ ايران برگزار مي شود. در اين ميان بدون شك كتابداران به عنوان حافظان انديشه بشريت و سكانداران كشتي هاي دانش بيش از بيش بايد فرصت را غنيمت شمرده و فعاليت هاي خود را در مسير تشويق جامعه به بهره گيري از كتاب و كتابخانه و آشنايي مردم با نقش مديران دانش معطوف دارند.

اگر قبول داريم كه كتاب به عنوان بنيان تعليم و توليد دانش در جامعه نقش ايفاء مي كند، پس براي اينكه جامعه اي دانشورز و دانش بنيان داشته باشيم، راهي جز تشويق و ترغيب مردم به بهره گيري از كتاب-به معني اعم- باقي نمي ماند.

امروز در جهان سرشار از رسانه هاي گوناگون – كه خود محصول حضور بي بديل كتاب و كتابخواني است – وظيفه دولتها و ملتها در قبال فراهم كردن امكانات برخورداري از كتاب و كتابخانه (در ابعاد و اشكال گوناگون آن) بسيار سنگين است. غفلت از حضور كتاب در زندگي مردم، پذيرفته نيست، زيرا تبعات يك جامعه بيگانه با مطالعه و دانش، مشكلات گوناگون و اثرات منفي جبران ناپذيري را در پي خواهد داشت.

انجمن كتابداري و اطلاع رساني ايران، ضمن سپاس از همه تلاشگران حوزه كتاب و كتابخانه و گراميداشت هفته كتاب از همه كتابداران و اهالي كتاب انتظار دارد در چهارسوي ايران عزيز در تبليغ و تشويق هموطنان گرامي و فرهنگدوست به استفاده از كتاب و كتابخانه اهتمام ورزند.

 

انجمن كتابداري و اطلاع رساني ايران

آبان 1392

نظر خود را ارسال کنید

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…